(ФОТО) Лудница од екипа: Вака ќе изгледа Јунајтед ако му ги исполнат желбите на Солскјер

Манчестер Јунајтед има намера да се засили во јануарскиот преоден рок со цел да направи напор да се врати во Лигата на шампионите или преку домашното првенство или преку Лигата Европа.

На списокот на желби на Солскјер се наоѓаат многу имиња, пред се млади фудбалери кои би можеле да бидат иднината на клубот од Олд Трафорд: Халанд од Салцбург, Санчо од Дортмунд и Саул од Атлетико, плус Кулибали од Наполи.

Ако му бидат исполнети овие желби на Солскјер, Јунајтед навистина ќе има тим за респект во следниот период.