(ФОТО) Линзи Вон за својот 36. родендне ги почасти фановите со нова секси фотка

Поранешната американска скијачка Линдзи Вон веќе подолго време активно не се занимава со овој спорт, но сепак ги импресионира своите обожаватели ширум светот, овој пат на сосема поинаков начин.

И додека навивачите порано се радуваа на нејзините трки, сега уживајте во секој нејзин нов пост.

Таа го прослави својот 36-ти роденден во неделата, па го воодушеви машкиот дел од публиката со неколку фотографии од плажа во костим за капење.

Иако веќе долго време не е скијачка, нејзиното тело сепак е извајано и затегнато, што не изненадува со оглед на тоа колку време поминува и денес во теретана, иако сепак претпочита да ужива во морето со своето момче и пријателите