(ФОТО) Линдзи Вон објави фотка од своeто разбиено газе – нема да ви биде добро кога ќе го видите

Една од најдобрите и најубави скијачки во светот, Лндзи Вон често објавува бројни фотографии по пат на своите профили на социјалните мрежи, по кои особено машката популација останува без здив.

Така и овојпат Американката, само ден по тешкиот пад на Светското првенество во Шведска, покажа дека скијачкиот живот не е нималку лесен.

Вон покажа како изгледа нејзиниот задник на кој видлив е голем хематом и притоа напиша:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Драматично видео – давајки интервју, убавицата одбојкарка се сруши пред камерата

Никој не го сака – сите клубови рекоа НЕ, но Владата го изгласа новиот закон за спорт

(ВИДЕО) Драма во етер: Атрактивната бразилска одбојкарка падна во несвест

Џио Струмица се пласираше во финале од Купот, па спасувале жива глава во Кичево

(ВИДЕО) Стравични снимки од убиството на рускиот ММА борец: Пијано дете го усмрти на лице место

Вознемирувачко видео: Како „пука“ рака кога ќе подигнете 110 килограми

Тензично е и на одбојкарски натпревари: Во Струмица инцидент во полуфиналето од Купот

Медал за Македонија од ЕП во Букурешт – Егоров го доби домашниот противник

(ВИДЕО) Ужас – гимнастичарка лошо скокна и ги скрши двете нозе