(ФОТО) Линдзи Вон објави фотка од своeто разбиено газе – нема да ви биде добро кога ќе го видите

Една од најдобрите и најубави скијачки во светот, Лндзи Вон често објавува бројни фотографии по пат на своите профили на социјалните мрежи, по кои особено машката популација останува без здив.

Така и овојпат Американката, само ден по тешкиот пад на Светското првенество во Шведска, покажа дека скијачкиот живот не е нималку лесен.

Вон покажа како изгледа нејзиниот задник на кој видлив е голем хематом и притоа напиша:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО)Никогаш пожешка фотка од Бушард: За Денот на вљубените ги „запали“ социјалните мрежи

ВИДЕО: Роџер, што ќе ти каже Мирка по пораката од Линдзи Вон дека „те сака!?“

(ВИДЕО) Општа тепачка на ватерполо меч во Русија – буквално ќе се издавеа

(ФОТО) Нападнатиот голман на Црвена Звезда ја покажа раната од нож: Ако не скокнев во море ќе ме убиеја

(ВИДЕО) Премиерот Заев на средба со нашите претставници на Европските младински олимписки игри во Сараево

Бојан Костов е освојувач на сребрен медал на ЕП за кадети и младинци во Данска

(ФОТО) Одбојкарите на прием кај Заев: Владата изрази честитки и најави поддршка

(ВИДЕО) Тежок пад на легендарната Вон – леташе во воздух и се заби во оградата

(ВИДЕО) Прекрасната бордерка Марија: Неопходна е поголема поддршка за големи дострели