(ФОТО) Леброн со една објава на Инстаграм ја „запали“ цела Америка

На големиот верски празник, Леброн Џејмс се најде на удар на јавнпста поради една контроверзна објава на Инстаграм.

Доцна синоќа тој објави фотографија со која ковид-19 го израмни со обична настина и со грип. Тоа предизвика хаос на социјалните мрежи каде суперѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс доби куп критики.

Претходно, тој објави да биде дел од кампањата за вакцинирање во САД иако откри дека се вакцинирал против ковид-19.

Целиот текст и објавата на Леброн можете да ги погледнете на следниот ЛИНК.