(ФОТО) Леброн го прослави доаѓањето на Вестбрук

Иако Лос Анџелес Лејкерс уште официјално не го потврди трејдот на еден од најдобрите плејмејкери во лигата, Леброн Џејмс на Инстаграм се пофали и го прослави доаѓањето на новиот соиграч.

Расел Вестбрук се сели во Калифорнија во замена за Кентејвиус Колдвел-Поуп, Кајл Кузма и 22. пик на драфтот.

За рекордерот по бројот на трипл-дабл натпревари, Лејкерс ќе бидат четврти тим во последните четири години откако првите 11 професионални ги помина во Оклахома Сити Тандер.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.