Фото: Кошаркарот на Црвена Звезда во кома по страшната несреќа – автомобилот уништен

Репрезентативецот на Србија и кошаркар на Црвена Звезда, Огњен Кузмиќ, е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случија во близина на Бањалука.

Информациите одат и до таа граница што дури медиумите во соседството тврдат дека Кузмиќ е дури и во кома, што е уште пострашно.

Тој веднаш бил префрлен во Белград поради сериозноста на повредите кои ги заработил.

Според последните информации, Кузмиќ имал фрактура на вилицата и неколку други скршеници по телото и со тоа, тој бил во комплетна кома.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уште еден македонски репрезентативец се обврза на верност кон МЗТ Скопје

МЗТ Скопје по тренерот Кочов, објави уште едно важно останување во тимот

МЗТ Скопје нема да менува: Кочов потврден

Мундобаскетот посиромашен за уште една ѕвезда: Австралија без главниот играч

Сведоштво од прва на човекот кој бил во другиот автомобил при сударот со Кузмиќ

(ВИДЕО) Борба со времето: Кузмиќ со хеликоптер итно пренесен во Белград

Залудно го префрлаа во Црвена Звезда – Теодосиќ си најде нов клуб

Спектакл на Западот: Блокбастер меѓу Оклахома и Хјустон

Кошаркар од соседството, потпиша за Голден Стејт