(ФОТО) Кошаркарката Елизабет се соблече гола и позираше за Плејбој – фановите воодушевени

Не е ништо ново, познато лице од светот на спортот да се соблече гол и да позира, но оваа појава на општа на родост на фановите, пред се од машката популација, станува се почеста.

View this post on Instagram

BAD AS I WANNA BE 🐰💖 Photographer: @nicolbiesekphoto MUA: @sparkletafao Stylist: @drewtifulll

A post shared by 𝕰𝖑𝖎𝖟𝖆𝖇𝖊𝖙𝖍 𝕷𝖎𝖟 𝕮𝖆𝖒𝖇𝖆𝖌𝖊 (@ecambage) on

Еден таков пример ни доаѓа од Австралија откако кошаркарка по име Елизабет Лиз Кембеџ се реши на овој храбар потег и покажа дека не се срами од своето телот, туку напротив сака да покаже со какви атрибути поседува.

Кошаркарката на Лас Вегас се реши да ги израдува нејзините фанови но и притоа да придобие нови откако се соблече а нејзините фотографии завршија во „Плејбој“.

Елизабет потоа ги сподели фотографиите и на својот Инстаграм профил каде што очекувано привлекоа голем број реакции, во најголем дел позитивни.