ФОТО: Кога газда Френк Лампард части, тоа се претвара во жестоко славје

Победата во полуфиналето од плеј-офот против Лидс Јунајтед, очигледно беше повод за големо славје во редовите на Дерби Каунти.

Со победата на Иланд Роуд, во гнездото на Лидс Јунајтед, Дерби и Френк Лампард си го трасирааа патот кон финалето на Вембли на 27-ми месецов.

По натпреварот, таа вечер се лудувало до ситните часови од вечерта, а сметката која Френк Лампард како тренер на клубот ја платил, јасно укажува дека се славело долго.

На фискалната сметка која излезе на социјалните мрежи, може да се види дека биле исипиени преку 200 пива и разни други алкохолни пијалоци.