ФОТО: Кога газда Френк Лампард части, тоа се претвара во жестоко славје

Победата во полуфиналето од плеј-офот против Лидс Јунајтед, очигледно беше повод за големо славје во редовите на Дерби Каунти.

Со победата на Иланд Роуд, во гнездото на Лидс Јунајтед, Дерби и Френк Лампард си го трасирааа патот кон финалето на Вембли на 27-ми месецов.

По натпреварот, таа вечер се лудувало до ситните часови од вечерта, а сметката која Френк Лампард како тренер на клубот ја платил, јасно укажува дека се славело долго.

На фискалната сметка која излезе на социјалните мрежи, може да се види дека биле исипиени преку 200 пива и разни други алкохолни пијалоци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Ина – една од најубавите македонски спортистки која плени со сексапил

(ВИДЕО) Човекот не може да седи мирен: Лудориите на Диего Коста

Новиот T-Cross доби пет ѕвезди во Euro NCAP тестовите

КК Академија ФМП влезе во првата лига на Северна Македонија

ВИДЕО: „Бачушка“ Зинченко и се пушти на водителката по мечот со Србија!

Олд Скул: Можеби го нема веќе ни во Македонија, но затоа Џиџи се вози со него

„Силуваната“ се премисли – Роналдо не ја силувал!

(ФОТО) Толку траеше поддршката за вардарци: На Твитер удрија по Столе!

Нема да верувата колку заработи згодната плавуша што го прекина финалето од ЛШ