(ФОТО) Кочов се запиша во книгата на заслужни граѓани на Кемниц

По најдобрата сезона во историјата на Кошаркарскиот клуб Кемниц Најнерс и воопшто во кошарката во овој град, играчите и стручниот штаб добија специјална почест.

Членовите на четвртфиналистот во плејофот од Бундеслигата и полуфиналист во Купот на Германија беа примени во Градот Кемниц и имаа можност да се запишат во книгата на заслужни граѓани.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.