(ФОТО) Ќерката на славниот фудбалер гола во кревет славеше 2 милиона

Ќерката на прославениот аргентински фудбалер Клаудио Каниџа, како и својот славен татко привлекува внимание на сите страни, но за разлика од фудбалот, Шарлот Каниџа е блогерка и интернет модел а има и свое реално шоу.

Токму тој луксузен и гламурен живот им е заедничко што ги спјува ќерката и таткото бидејќи како што вели Шарлот, фудбалот не ја интересира.

„Не ме интересира фудбал и не го сакам. Се занимавам со друго“ кажа во една прилика.

Сепак околу модата и социјалните мрежи очигледно знае и тоа како. Така по повод 2 милиони следбеници на Инстаграм го прослави со торта во долен веш и со балон во кревет.