(ФОТО) Италијански одбојкарки освоија титула, па се соблекоа голи

Одбојкарките на италијанскиот клуб Имоко Волеј ја освоија титиулата шампион на оваа држава со победата над Новара, а начинот на кој ја прославија титулата е мошне интересен.

Имено, тие после мечот е соблекоа голи и позираа со титулата, а фотографијата заврши на „Инстаграм“.

Големо внимание привлече и тренерот Даниеле Сантаерли кој се бакнуваше со една одбојкарка на теренот, со која очигледно е во врска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Неприкосновени: Џио Струмица старо-нов шампион на Македонија!

Шокантно видео: Како му „прсна“ ногата по дигањето на 250 килограми

Не прокиснала салата – прокиснале сертификатите

Ова го може само во Македонија: Од бизарни причини одложен првио финален меч во одбојка

ВИДЕО: Најлуд потег како завршница за трка на 400 метри – се фрли со глава кон целта

(ФОТО) Додека го освојуваше Скопскиот маратон, на Тирунех од Етиопија му испадна половиoт орган

(ВИДЕО) Мекгрегор како што досега го немате видено

Им нема рамен: Џио Струмица го освои Купот на Македонија

(ВИДЕО) Ова мора да се погледне: Хабиб со реванш – повторно се бореше со мечка