(ФОТО) Италијански одбојкарки освоија титула, па се соблекоа голи

Одбојкарките на италијанскиот клуб Имоко Волеј ја освоија титиулата шампион на оваа држава со победата над Новара, а начинот на кој ја прославија титулата е мошне интересен.

Имено, тие после мечот е соблекоа голи и позираа со титулата, а фотографијата заврши на „Инстаграм“.

Големо внимание привлече и тренерот Даниеле Сантаерли кој се бакнуваше со една одбојкарка на теренот, со која очигледно е во врска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) УФЦ нокаут каков што не се памети: Додека трепна – го посла на рингот

ШОК: Играч на ЛА Енџелс на неколку часа пред мечот почина во хотелска соба

(ФОТО/ВИДЕО) Скопје го пречека европскиот шампион, а Алили порача: Одам по олимписки медал!

Србија во неверојатен меч славеше во супер-дербито со Хрватска и ја освои Светската лига

Трагедија: Познато одбојкарско лице по свадба доживеал срцев удар и починал

Алили се враќа од ЕП со златен медал за Македонија

Најдобриот македонски одбојкар кариерата ја продолжува во Бундес лигата

ВИДЕО: Фјури го нокаутираше Шварц и најави „лов“ на Вајлдер

(ФОТО) Српската одбојкарка ги изненади сите – позираше потполно гола