(ФОТО) Икарди испрати емотивна порака до Ванди

Според бројните наводи, Икарди ја изневерил својата сопруга со згодна аргентинска актерка, а сето тоа Ванда го дознала со помош на приватен детектив што го ангажирала.

Неколку дена подоцна, Мауро Икарди конечно се огласи, исто така преку Инстаграм.

– Ти благодарам љубов моја што веруваш во ова прекрасно семејство, ти благодарам што си моторот на нашите животи. Те сакам. Колку боли кога ги повредуваш саканите. Излечени сте кога имаш прошка од оние што ги сакаш – напиша Икарди и додаде емотикони на срцето, молитви и аплауз.

Сепак, се чини дека Ванда продолжува да го игнорира и „лади“ својот сопруг, кој поради брачните проблеми, не беше ниту во протоколот за натпреварот од Лигата на шампионите против Лајпциг на Паркот на Принцовите.