(ФОТО) Иџе го покажа новиот дизајн на своите автомобили – помоќни од било кога

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски Иџе конечно се реши да ја започне новата сезона која ќе биде отворена викендов во Италија

Иџе ќе настапи на втората трка од сезоната во ТЦР Италија која ќе се вози викендов во  Мисано на патеката „Марко Симончели“

За таа намена „Летечкиот Македонец“ го покажа новиот идентичен дизајн на своите две возила „Сеат Леон“ и „Хјундаи и30“

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Солзи и неверување – замина легендарниот Ники Лауда!

ВИДЕО: Доминацијата на Маркез продолжува – победи во Ле Ман и имаше комичен танц!

ФОТО: Трагедија за Макс Бјаџи – го загуби својот татко и ја објави последната фотографија

(ВИДЕО) Страшни слики од САД: Фернандо Алонсо со полна брзина се заби во ѕид

ВИДЕО: Болно до срж – момче кое полека умира, доби неочекуван подарок од Хамилтон

(ВИДЕО) Уште сега предизвикува морници: Излегоа првите снимки од документарецот за Шумахер

Ферари е далеку од Мерцедес – Ботас прв, Хамилтон втор во Каталонија

ВИДЕО: Мекларен направи неверојатен превид – го прекрстија својот возач

Премиера на првиот BMW X7, новиот BMW 7 и сосема новиот BMW 8 Coupe