ФОТО: Хрватите по рецепт на вредните Јапонци – што оставија зад себе во соблекувалните

Во нашата група на Мундијалот, Хрватска вчера оствари тешка победа против селекцијата на Исланд, а по натпреварот „коцкестите“ ја воодушевија европската публика.

Трендот на чистење на соблекувалните на било каков натпревар претходно, познато е дека го наметнаа Јапонците, вчерашните наши противници кои ги совладавме, но во тој сегмент, вчера Хрватска беше вистински пример.

Откако го победија Исланд 31:27, играчите и стручниот штаб на Хрватска зад себе оставија комплетно чиста соблекувална, како пред натпревар.

На социјалната мрежа Твитер можеа да се видат коментари од типот „Ма какви Јапонци, погледнете што оставиле Хрватите“ и слични пофалби на сметка на „коцкестите“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) ОФИЦИЈАЛНО: Вардар потпиша со македонскиот репрезентативец

Одредени шеширите за ЛШ, Вардар избегна судир со ПСЖ и Раул, Еурофарм е во четвртиот шешир

(ФОТО) Повредата е минато за Столе, капитенот на Вардар се враќа уште посилен

Карачиќ со последен поздрав до сите Вардарци: Засекогаш ќе бидете во моето срце!

По Скубе, уште еден борец на Вардар ја продолжи верноста со клубот

Карачиќ отворено: Вардар ми должи 21 плата – Самсоненко рече ќе не исплати и му веруваме

Карачиќ открива што им ветил Сергеј и притоа вели: Се уште немаме земено пари

Ништо од Вардар: Ракометарот кој беше желба на „црвено-црните“ заврши кај Кире Лазаров

Како Дисингер и Дибиров му направиле услуга на Вардар за случајот со Горпишин