ФОТО: Хрватите по рецепт на вредните Јапонци – што оставија зад себе во соблекувалните

Во нашата група на Мундијалот, Хрватска вчера оствари тешка победа против селекцијата на Исланд, а по натпреварот „коцкестите“ ја воодушевија европската публика.

Трендот на чистење на соблекувалните на било каков натпревар претходно, познато е дека го наметнаа Јапонците, вчерашните наши противници кои ги совладавме, но во тој сегмент, вчера Хрватска беше вистински пример.

Откако го победија Исланд 31:27, играчите и стручниот штаб на Хрватска зад себе оставија комплетно чиста соблекувална, како пред натпревар.

На социјалната мрежа Твитер можеа да се видат коментари од типот „Ма какви Јапонци, погледнете што оставиле Хрватите“ и слични пофалби на сметка на „коцкестите“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Душебајев: Добро знам која е Македонија – сите си мислат ќе биде лесно, ама нема да е така

ВИДЕО: Како беше пред две години против Шпанија: Еуфорија, цепелини… но немаше резултат на крај!

Голема вест од Македонија за Гоце Георгиевски во Германија

Горгиевски: Почетокот на СП е очекуван и според планот

Вечерва правдата на Македонија против Шпанија ќе ја дели Салах

Кире Лазаров: Кај секој поединец од нас треба да проработи инатот

Србија со деби триумф на Мундијалот – соседите мораа да прават пресврт против Кореја

ФОТО: Ивано Балиќ со една реченица предизвика еуфорија – Хрватите помислија дека прави кам-бек!

Вујовиќ „удри“ по Раул: Изгледа како едвај да чека да заврши Светското првенство