(ФОТО) Ѓорѓевиќ на оригинален начин го објави договорот со Фенербахче

Српскиот стручњак Александар Ѓорѓевиќ од вчера официјално е тренер на Фенербахче со кого потпиша договор на три години и ќе го замени својот сонародник Игор Кокошков.

Откако и турскиот клуб им ја соопшти информацијата на своите навивачи, Ѓорѓевиќ на Твитер, на интересен начин го одбележа големиот ден.

Целиот текст и твитот на Ѓорѓевиќ погледнете ги на следниот ЛИНК.