(ФОТО) Ѓоковиќ со неверојатен тренинг на Јахорина: Ова ретко се гледа

Новак Ѓоковиќ направи прилично неверојатен тренинг на Јахорина при посетата на Босна и Херцеговина

Првиот тенисер на светот го искористи престојот на планината за дополнителна вежба со неговиот татко Срѓан, со кого носеше трупци.

„Не сте нормални, какви два лудаци“, коментираше мајката Дијана, додека Новак само на крајот коментираше: „Браво, тато“.

Ретко е во денешно време да се види таков тренинг на врвен спортист.