(ФОТО) Го ограбил својот клуб за да троши на секси модел

Помошник сметководителот Ендрју Барнбрук го оштетил својот фудбалски клуб АФЦ Флиде, кој настапува за англиската конференциска лига за над 250 000 фунти. Сето тоа за да ги троши на атрактивната ескорт дама Викторија Синклер. Освен на нејзините настапи, парите ги трошел и на подароци за девојката.

Барнбрук бил помошник сметководител на клубот , а дел од парите искористил и за да може да си ја задоволи својата зависност од онлајн коцкање.

За минута веб шоу со Викторија плаќал по 4 фунти. Тој ја признал измамата и сега го очекува судење во април.

„Тажно е тоа што една девојка од Манчестер заработи од сето ова , а ние немаме никакви легални права за да си ги вратиме тие пари“, изјави претседателот на клубот, Дејвид Хартонтвајт.

Викторија сега вози Ренџ Ровер Спорт од 65 000 фунти и има над 1 100 поени на нејзиниот онлајн профил за секси услуги.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Вест за историја – тој е слеп, а истрча полумаратон во Њујорк

Што се нема да им текне: Последната тренерска мастика на Фергусон продадена за богатство

Каква идеја, каков момент – навивач на „топчиите“ направи забавна најава на аеродром: Арсенал води 1:0!

ЛЕТЕН ФУДБАЛСКИ КАМП ПАНДЕВ 2019

(ВИДЕО) Вон повторно се соблече: Американката сега се надмина

Циркус во Паргвај: Тренерот спиел со жената на играчот, а друг играч спиел со неговата жена

Огњен Врањеш за првпат се огласи по секс-скандалот со Карлеуша

(ФОТО) Порно актерката го издаде фудбалерот: Помал пенис немам видено во животот

(ФОТО) Во Кратово е журката – ваква ВИП ложа нема ни на Камп Ноу