(ФОТО) Георгина повторно издоминира со новата фотка од базенот

Свршеницата на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез е исклучително популарна, за што сведочат и нејзините објави на социјалните мрежи.

Овој пат, Георгина објави фотографија од базенот, а фокусот беше на нејзината позадина.

Иако самата Георгина не се гледа баш најасно додека позира во базен, за неколку часа доби повеќе од два милиони лајкови, но и стотици илјади коментари.

Секако, ова е случај кога сте девојка на најдобриот фудбалер на светот, а имате и совршено тело кое никого не остава рамнодушен.

И додека згодниот Шпанец ужива во летото, нејзиниот вереник Роналдо ја започна сезоната со Јувентус. Тој влезе од клупата во дуелот со Удинезе (2: 2) и постигна гол во судиското продолжение што беше понитешн од ВАР.

Многу се пишуваше за неговата желба да го напушти Јувентус до крајот на преодниот рок, односно до 31 август, но во Торино упорно тврдат дека Португалецот ќе остане барем уште една сезона.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio)