(ФОТО) Георгина ги покажа градите кои блескаат – но сите го коментираат нејзиното стапало

Георгина Родригез и Кристијано Роналдо се во центарот на вниманието на јавноста секој ден и буквално се следи секој нивен чекор, како во реалниот живот, така и на социјалните мрежи.

Благодарение на Роналдо, Георгина стана и планетарно популарна, а нејзините фотографии што ги објавува на Инстаграм и на кои ги претставува најдобрите делови од себе (и скоро сите се такви) честопати достигнуваат на илјадници различни медиуми.

Овој пат таа беше фотографирана додека се шминкаа и се подготвуваа за промоција на дводелното бикини. Нејзините гради дојде до израз, но оваа фотографија се прошири на социјалните мрежи бидејќи корисниците на Интернет беа изненадени од нејзиното стапало.

View this post on Instagram

Work day 👙 @prettylittlething

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Со оглед на позицијата што ја зазеде, се чини дека испружената лева нога е двојно поголема од десната. Тоа е оптичка илузија, но многумина се прашуваа дали е можно едната нога да биде поголема од другата. Не, не е, како што рековме, едноставно изгледа така.