(ФОТО) Фотката од плажа на пливачката Ефимова ќе ве остави без здив

Папараците полека но сигурно би можеле да останат без работа сооглед на тоа како тргнала работата. Славните личности, а во случајот спортистите, се почесто сами прават провокативни и разголени фотографии и ги споделуваат на социјалните мрежи.

Таков е случајот и со Русинката Јулија Ефимова која пред неколку дена стана светска шампионка на 200 метри градно на СП во Јужна Кореја.

View this post on Instagram

My vacation mood 🌴 Ph: @dmitrydetkov ❤️

A post shared by Yuliya Efimova (@pryanya93) on

По напорите на шампионато каде освои уште и сребро на 100 метри градно и бронза 50 метри, се реши да се опушти на плажа. Ефимов позираше на плажа, а фотографијата ја објаваи на „Инстаграм“.