(ФОТО) Емоционална вечер за Пандев: Македонецот на работ на солзи го напушти теренот

 

Македонскиот репрезентативец и воедно капитен, Горан Пандев вечерва со тимот на Џенова одигра 0-0 на гостувањето кај Фиорентина и со тоа обезбеди опстанок во Серија А.

Пандев го започна мечот и го одигра безмалку целиот сооглед на тоа што во 84. минута беше заменет со Гунтер.

При излегување од теренот, Пандев беше мошне емоционален што се глда и по неговиот лик и беше на работ на солзи. Како што е познато Горан е слободен фудбалер ова лето и е неизвесно каде ќе ја продолжи кариерата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Перу два пати постигна гол, но ВАР системот ја спаси Венецуела

Играчот на Челзи имал непријатна епизода: Менаџерот ме крадеше, сакав да се откажам од фудбалот

Пресврт во Париз, Нејмар ги изнел своите барања до ПСЖ

Французинот пресече: Пол погба донесе конечна одлука!

Дали ќе биде тренер на Јувентус? Па Челси го нема уште ослободено од договорот

На свадбата на Рамос денеска, освен Роналдо, не беше присутно уште едно големо име

Гулит за проблемот на Милан последните неколку сезони

Имаше одлична сезона во Арсенал – но сака да си замине поради својата девојка

Откриено колку цигари на ден пуши Сари