(ФОТО) Една фотка еднакво на 1000 зборови – Баерн Минхен објасни

Бундеслигата донесе голема радост на многубројни фудбалски фанови ширум светот.

Најдобриот фудбалски шампионат во Германија по паузата поради корона вирусот полека но сигурно се загрее, а клубовите се трудат максимално да ги доловат случувањата од теренит со оглед на тоа што нема публика.

Па така баварскиот гигант, денес пред мечот против Ајнтрахт Франкфурт објави феноменална фотографија на „Алиенз Арена“.

Како што велат една фотка 1000 зборови