(ФОТО) Дојде живот за двајца обложувачи – фатија 1,7 милиони денари

Двајца обложувачи долго ќе го паметат овој викенд затоа што им донесе повеќе од 26 илјади евра.

На својот тикет, уплатен на 20 денари ставиле 21 натпревар, а последен им бил вечерашниот меѓу Клуж и Сепси од романското првенство кој заврши со победа на домашниот тим од 1-0.

Дојде ЖИВОТОООООООО… !!!!MikiRisteski за УБАВО да си ги трошиме ЗАЕДНИЧКИВЕ (1 700 000) денари!!! 💰💴💵💶💷💸💰За ЖИВОТ во МАКЕДОНИЈА играј СПОРТСКАААААА!!!!! 💰💸💷💶💵💴АИРЛИЈА ДА НИ СЕ МНОЖАТ!!!! 💰

Gepostet von Ilco Talevski am Sonntag, 3. März 2019

Со сите бонуси, но и даноци, нивната добивка изнесува вкупно 1,7 милиони денари, веројатно по 850 илјади за секого.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Вест за историја – тој е слеп, а истрча полумаратон во Њујорк

Што се нема да им текне: Последната тренерска мастика на Фергусон продадена за богатство

Каква идеја, каков момент – навивач на „топчиите“ направи забавна најава на аеродром: Арсенал води 1:0!

ЛЕТЕН ФУДБАЛСКИ КАМП ПАНДЕВ 2019

(ВИДЕО) Вон повторно се соблече: Американката сега се надмина

Циркус во Паргвај: Тренерот спиел со жената на играчот, а друг играч спиел со неговата жена

Огњен Врањеш за првпат се огласи по секс-скандалот со Карлеуша

(ФОТО) Го ограбил својот клуб за да троши на секси модел

(ФОТО) Порно актерката го издаде фудбалерот: Помал пенис немам видено во животот