(ФОТО) Додека Короната коси во Италија, нивната најсекси кошаркарка си бира костим за капење

Италијанската кошаркарка Валентина Вињали кој важи за најсекси кошаркарка повторно беше активна на социјалните мрежи.

И додека нејзината држава се бори за корона вирусот, очигледно тоа нејзе не ја засега, па таа си има други планови.

Вињали сега на својот профил на „Инстаграм“ сподели три фотографии во костими за капење кои ги подготвува за летото, со прашање до сите што да одбере.

„Со оглед на тоа што до неодамна беше пролетно време, а авгус се наближува, подобро да не биде неспремнив“ напиша Валентина.