(ФОТО) Додека го освојуваше Скопскиот маратон, на Тирунех од Етиопија му испадна половиoт орган

Победник на 15-издание на „Визер скопскиот маратон“ кој денеска се одржа на улиците на главниот град на Македонија е Чалачев Асмамав Тирунех од Етиопија.

Тирунех победи со резултат од 2:15:37 часа што е петти најдобар во досегашната историја на Скопски маратон. Воедно тој стави крај на седумгодишната доминација на конкурентите од Кенија.

Па така Вилфред Кипчирчир Корир заврши како втор, додека третата позиција му припадна на сонародникот на победникот, Гетаје Фисеха Гело.

Интересно, на социјалните мрежи започна да кружи фотографија од победникот, направена додека трчаше по скопските улици. Имено во еден момент од шорцот му испадна половит орган кој висеше меѓу нозете.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Неприкосновени: Џио Струмица старо-нов шампион на Македонија!

Шокантно видео: Како му „прсна“ ногата по дигањето на 250 килограми

Не прокиснала салата – прокиснале сертификатите

Ова го може само во Македонија: Од бизарни причини одложен првио финален меч во одбојка

ВИДЕО: Најлуд потег како завршница за трка на 400 метри – се фрли со глава кон целта

(ФОТО) Италијански одбојкарки освоија титула, па се соблекоа голи

(ВИДЕО) Мекгрегор како што досега го немате видено

Им нема рамен: Џио Струмица го освои Купот на Македонија

(ВИДЕО) Ова мора да се погледне: Хабиб со реванш – повторно се бореше со мечка