(ФОТО) Додека го освојуваше Скопскиот маратон, на Тирунех од Етиопија му испадна половиoт орган

Победник на 15-издание на „Визер скопскиот маратон“ кој денеска се одржа на улиците на главниот град на Македонија е Чалачев Асмамав Тирунех од Етиопија.

Тирунех победи со резултат од 2:15:37 часа што е петти најдобар во досегашната историја на Скопски маратон. Воедно тој стави крај на седумгодишната доминација на конкурентите од Кенија.

Па така Вилфред Кипчирчир Корир заврши како втор, додека третата позиција му припадна на сонародникот на победникот, Гетаје Фисеха Гело.

Интересно, на социјалните мрежи започна да кружи фотографија од победникот, направена додека трчаше по скопските улици. Имено во еден момент од шорцот му испадна половит орган кој висеше меѓу нозете.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) УФЦ нокаут каков што не се памети: Додека трепна – го посла на рингот

ШОК: Играч на ЛА Енџелс на неколку часа пред мечот почина во хотелска соба

(ФОТО/ВИДЕО) Скопје го пречека европскиот шампион, а Алили порача: Одам по олимписки медал!

Србија во неверојатен меч славеше во супер-дербито со Хрватска и ја освои Светската лига

Трагедија: Познато одбојкарско лице по свадба доживеал срцев удар и починал

Алили се враќа од ЕП со златен медал за Македонија

Најдобриот македонски одбојкар кариерата ја продолжува во Бундес лигата

ВИДЕО: Фјури го нокаутираше Шварц и најави „лов“ на Вајлдер

(ФОТО) Српската одбојкарка ги изненади сите – позираше потполно гола