(ФОТО) Џуџе меѓу џинови: Сите му се смејат на Лингард за слика од 2009 година

Џеси Лингард е еден од фудбалерите од школата на Јунајтед кои во моментов играат во првиот тим на „црвените ѓаволи“.

Англискиот репрезентативец често е цел на сеир поради својот младешки излезе, но дури сега сите му се смејат.

Причина е фотографијата од 2009 година кога како 17-годишник играл за У-19 тимот на Манчестер Јунајтед. Ај што е многу помал од играчите на Рома, туку и дресот му „шлапа“ на него, како да е 5 броја поголем.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Интер со нова понуда за Лукаку, Јунајтед конечно би можел да прифати

Се е јасно: Кутињо со својот последен потег потврди дека си заминува од Барселона

ПСЖ си донесе ново засилување – од Борусија Дортмунд

Шкендија шокирана и елиминирана во 91 минута во Скопје: Номе Калју во следната фаза

Агентот на Бејл се огласи за можниот трансфер или позајмица

ВИДЕО: Игуаин и Роналдо на тренинзите, како желка и зајак

Мурињо се шегува со Конмебол: И Роналдо може пред Меси да ја освои Копа Америка

Има и такви фудбалери: Ја одби Барселона за да остане во Манчестер Јунајтед

Екс фудбалерот на Арсенал: Не знаев што правам при трансферот во Барселона