ФОТО: Џани и кога не е со Лидс на терен, привлекува внимание – Алиоски доби урнебесни коментари!

Лидс Јунајтед е на добар пат кон финалето од плеј-офот за влез во Премиерлигата следната сезона.

Тимот од Иланд Роуд има предност од 1:0 во првиот натпревар, а и вечерва водат со 1:0 против Дерби Каунти на домашен терен.

Нашиот Езѓан Алиоски не е дел од овој натпревар, бидејки е повреден и сезоната за него е завршена.

Но тој е на стадионот вечерва и одблиску го следи настапот на своите колеги.

На Твитер дури имаше и една комична реакција или коментар од навивач на Лидс, кој напиша дека Џани колку и да се труди на терен, надвор од него, наликува на некој човек од Романија кој работи во автоперална.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Реванш за минатата сезона: Драгон преку Тиверија до Куп титула

Иако е крај на сезоната – еден фудбалер на Јунајтед остана да тренира и понатаму: На одмор ќе оди со личен тренер

(ФОТО) Фотката од финалето на Купот на Србија го обиколи цел свет

Арсенал наскоро ќе го претстави првото засилување, а навивачите се огорчени

„Ѓаволите“ разоткриени: Ова е првиот неуспех на Јунајтед во летниот преоден рок

Како ќе изгледа составот на Аргентина на Копа Америка по фијаското на Мундијалот?

Во Сити се изнервираа: Престанете со лагите!

Како изгледа патувањето до Баку за Англичаните: Осум дена, четири лета, 24 часа со воз…

Ништо не се знае во ПСЖ – ни дали ќе останат Мбапе и Нејмар!