(ФОТО) Бушард е минато: Имаме нова најсекси тенисерка – милува да позира речиси гола

Младата 19-годишна Украинка Дајана Јастремска е нова надеж на светскиот тенис кој често милува да ги израдува своите фанови со секси фотографии.

View this post on Instagram

First week of pre season is done ✅ rest time with my sister and coaches ✌🏼 @ivanka_yastremska @marinobasic @bigsascha #DY#preseason#workhard#restgood

A post shared by Dayana Yastremska (@dayana_yastremskay) on

Тоа го стори и сега на зимската пауза, па се чини дека може да ја надмиине славата на Ежен Бушар, Канаѓанката која одамна тениската кариера ја фрли во втор план.

Останува да видиме дали за оваа млада Украинка во иднина повеќе ќе се говори за спортските резултати, или пак за нејзиниот изгледа.

View this post on Instagram

••paparazzi everywhere•• 🦖

A post shared by Dayana Yastremska (@dayana_yastremskay) on

Има добра основа да дојде до врвни резултати откако почна да работи со Саша Бајин, тренерот кој работеше со Серене Вилијамкс, Наоми Осака и многу други ѕвезди.