(ФОТО) Бомба од Шпанија: Реал Мадрид тргнува по Македонецот

Многубројни шпанки медиуми, меѓу кои и реномираниот „АС“ кој важи за близок медиуми до Реал Мадрид, пренесе мошне интересна вест, пред се за нас во Македонија.

Како што се наведува, Реал Мадрид силно е загреан во своите редови да го ангажира големиот македонски талент Елиф Елмас кој моментално е члне на Фенербахче. Се наведува дека „кралевите“ веќе отпочнале прелеминарни преговори со Турците, но за овој трансфер ќе се чека првин амин од Зинедин Зидан.

Како што е познато од сега па натаму, барем додека е Французинот на клупата на Реал, првин тој ќе се прашува за трансфер политиката, па практично сега преминот на Елмас на „Сантиаго Бернабеу“ зависи од популарниот Зизу.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Јоаким Лев повторно во елемент со своите потези, овојпат „настрада“ Сане

Икарди се пожалил: Одземањето на капитенската лента е бескорисно понижување

Мајката на Сала е неутешна: Бараме правда, како можеше такво нешто да се случи?

Погба и Реал Мадрид, опцијата е повторно отворена, Бејл би можел да биде клучниот човек

Зидан ја одреди трансфер метата, но веќе на стартот наиде на проблем

Барса им наплаќа 102 фунти на навивачите на Јунајтед за влезница, „Ѓаволите“ жестоко возвратија

Сонува да заигра за Реал, а тврди дека Барса е најдобра во светот

Зарем некој се сомневаше: Меси ја откачи Аргентина за Барса!

Помирување во Интер – Икарди се враќа во екипата