(ФОТО) Блесна газето на познатата хрватска навивачка: Ивана не се срами да покаже што има

Последното фудбалско светско првенство играно во Русија 2018 година го одбележа селекцијата на Хрватска која изненадувачки се избори за финале.

„Ватрените“ за жал во финалето беа поразени од Франција, но за време на сите натпревари на „коцкестите“ на трибините вниманието го привлекуваше една атрактивни навивачки.

На крај се покажа дека станува збор за манекенката Ивана Кнол. Таа славата ја стекна на ова првенство, а својата популарност ја искористи да промовира сопствена линија на костиме за капење.

И дене денес често ги рекламира, а на своите следачи на Инстаграм објавува редовно атрактивни фотографии, а овојпат во преден план беше нејзиното газе.