ФОТО: Батон повторно „одлепи“- запроси атрактивна Плејбој зајачица

2188

Поранешниот Формула 1 возач, Џејсон Батон ја запроси поранешната Плејбој зајачица, Бритни Вард со која стапи во врска само три месеци откако раскина со својата поранешна девојка, Џесика Мичибата.

Бритни среќната вест ја објави на Инстаграм со опис: „Наскоро ќе станам госпоѓа Батон“.

Soon to be Mrs. Button 🤗💍

A post shared by Brittny Ward (@brittnyward) on

Оваа двојка е во врска од 2016 година, а сега одлучија дека е време за венчање.