(ФОТО) Арсенал повторно во „Адидас“ – Oткриени се дресовите за следната сезона

На социјалните мрежи се појави изгледот на дресовите на Арсенал за новата сезона, а она што е новина е дека Арсенал повторно ќе носи дресови на „Адидас“.

„Топчиите“ го потпишаа својот претходен договор со компанијата „Пума“ уште од 2013. година, откако две децении минаа со американскиот производител „Најк“, но сега се чини дека на „Емирати“ се подготвени да се вратат на „Адидас“.

Тоа ќе биде првпат уште од почетокот на 90-тите Арсенал да носи дресови на германскиот гигант.

„Адидас“ потпиша нов договор со Арсенал вреден 60 милиони фунти по сезона, што е отприлика двојно повеќе отколку што им гарантира договорот со „Пума“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Јоаким Лев повторно во елемент со своите потези, овојпат „настрада“ Сане

Икарди се пожалил: Одземањето на капитенската лента е бескорисно понижување

Мајката на Сала е неутешна: Бараме правда, како можеше такво нешто да се случи?

Погба и Реал Мадрид, опцијата е повторно отворена, Бејл би можел да биде клучниот човек

Зидан ја одреди трансфер метата, но веќе на стартот наиде на проблем

Барса им наплаќа 102 фунти на навивачите на Јунајтед за влезница, „Ѓаволите“ жестоко возвратија

Сонува да заигра за Реал, а тврди дека Барса е најдобра во светот

Зарем некој се сомневаше: Меси ја откачи Аргентина за Барса!

Помирување во Интер – Икарди се враќа во екипата