(ФОТО) Анамарија – девојката на Дончиќ се расоблече и ги „запали“ социјалните мрежи

Кошаркарот на Далас Маверикс, Лука Дончиќ и неговата девојка Анамарија Голтес отпатуваа за Грција на одмор.

Лука и Анамарија се на популарниот остров Миконос, каде во моментов нема многу туристи, па НБА ѕвездата и неговата партнерка уживаат во мир и тишина.

Плажите се празни, баровите и другите места исто така, па Анамарија има целосна слобода да ужива заедно со популарното момче.

Познато е дека Анамарија се занимава со моделство, прито многу внимава на себе и на своето тело, а со фотографијата во црн костим за капење дополнително не убеди дека Лука навистина го одбрал вистинскиот.