(ФОТО) Ајде, „ѓаволи“: Навивачката со бујни гради ги мотивира играчите на Јунајтед

Една од најпознатите навивачки на Манчестер Јунајтед, Клои Фери најде начин како да го мотивира фудбалерите на својот омилен клуб за можеби најважниот натпревар сезонава.

На Инстаграм таа објави серија свои фотографии на која добро се гледаат сите атрибути што ги поседува. Не е во дрес на Јунајтед, но добро е познато како таа знае да мотивира и за кого се наменети фотографиите.

Јунајтед денеска гостува кај Лестер во последното коло од Премиер лигата и победа или нерешен резултат го носи во Лигата на шампионите идната сезона.