Формула 1 легендата во критична ситуација – повторно заврши во болница

Легендарниот Формила 1 ас, Ники Лауда завршил во болница во Виена откако драматично му се влошила здравствената состојба.

Трикратниот шампион во „најбрзиот циркус“ уште за новогодишните празници не се чувствувал најдобро, а сега се наоѓа на оделение за интензивна нега во една клиника во престолнината на Австрија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хакинен ја посочи најголемата грижа на Фетел – таа доаѓа од неговиот табор

ВИДЕО: Ферари уште на почетокот ја оплеска – уште на првата трка го избришаа подот со Леклер

Ботас побрз од Хамилтон во Мелбурн, Ферари под очекувањата на ГН за Австралија

Нова сезона, стари навики: Хамилтон на пол-позицијата во Австралија

Фетел повторно ги обвини во Мерцедес за „игра на умови“

Тажни вести од Ф1 утрово – почина човекот кој одбележа цела една ера во овој спорт

Tрадицијата продолжува – Фетел повторно со женско име го крсти својот болид

Предлог во Ф1: ФИА разгледува ново интересно правило за „бод повеќе“ на трките, но не за победникот

Топ вест за фановите на Шуми – се подобар е и се наоѓа во Мајорка!