Формула 1 легендата во критична ситуација – повторно заврши во болница

Легендарниот Формила 1 ас, Ники Лауда завршил во болница во Виена откако драматично му се влошила здравствената состојба.

Трикратниот шампион во „најбрзиот циркус“ уште за новогодишните празници не се чувствувал најдобро, а сега се наоѓа на оделение за интензивна нега во една клиника во престолнината на Австрија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од Ред Бул удрија по ФИА: Мерцедес е секогаш заштитената страна!

Ферари се чудо – направиле голем кикс поради кој Фетел можел да го загуби и 2. место во Канада

(ВИДЕО) Два моменти се клучни во целата ситуација: Познато е зошто Фетел доби казна

Ферари сака да го врати ударот, но фактите се против него!

Хамилтон објаснува: Зошто Фетел не е во право што е лут на одземената победа

Фетел не сака да прифати што му направија од ФИА: Ова не е спортот во кој се заљубив

Џентлменот Хамилтон – барем го утеши Фетел!

ФЕТЕЛ ДАЛИ СИ СЕРИОЗЕН: Германецот по трката го има „нај-моментот“ во Канада

Тензичен крај во Канада – Фетел одби да даде изјава, но по тимско радио удри по ФИА