Фјури синоќа беше на Олд Трафорд – по натпреварот најави можен спектакл

Британскиот боксер Тајсон Фјури, кој е голем навивач на Манчестер Јунајтед и кој синоќа беше присутен на дербито со Арсенал на „Олд Трафорд“, најави дека посакува реванш со Деонтиј Вајлдер и тоа на стадионот во Манчестер.

Фјури пред мечот даваше изјава околу дербито, а по натпреварот беше прашуван и за неговиот евентуален реванш со Вајлдер, па човекот порача дека му фрла ракавица на противникот за боксување на Олд Трафорд.

Френ Ворен сака да биде на Емирати, а јас велам не, нека биде на Олд Трафорд реванш битката“, порача Фјури.

Тој не беше задоволен од одлуката на судиите на мечот со Вајлдер, каде смета дека е многу оштетен и дека вусшност тој е победникот.