Фетел имаше несреќа при тестирањето – Германецот заврши и во болница

На денешните тестирања, возачот на Ферари, Себастијан Фетел, имаше излетување и непријатност, по која што беше пренесен во болница.

Ферари е веќе во втората недела тестирања, а денеска откако комплетираше 40 кругови, Германецот забележа второ најбрзо време во Барселона, па на крајот заврши во заштитната барие ра.

Ферари потврди дека станувало збор за механички проблем, а најверојатно со Фетел е се во најдобар ред.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Доминацијата на Маркез продолжува – победи во Ле Ман и имаше комичен танц!

ФОТО: Трагедија за Макс Бјаџи – го загуби својот татко и ја објави последната фотографија

(ВИДЕО) Страшни слики од САД: Фернандо Алонсо со полна брзина се заби во ѕид

ВИДЕО: Болно до срж – момче кое полека умира, доби неочекуван подарок од Хамилтон

(ФОТО) Иџе го покажа новиот дизајн на своите автомобили – помоќни од било кога

(ВИДЕО) Уште сега предизвикува морници: Излегоа првите снимки од документарецот за Шумахер

Ферари е далеку од Мерцедес – Ботас прв, Хамилтон втор во Каталонија

ВИДЕО: Мекларен направи неверојатен превид – го прекрстија својот возач

Премиера на првиот BMW X7, новиот BMW 7 и сосема новиот BMW 8 Coupe