ФЕТЕЛ ДАЛИ СИ СЕРИОЗЕН: Германецот по трката го има „нај-моментот“ во Канада

Себастијан Фетел е фуриозен денеска по одземената победа од страна на стјуардите на ФИА во Канада, а победник на оваа трка е и официјално Луис Хамилтон.

Германецот не сака да ја прифати казната на ФИА и одземената победа на зелена маса, па откако не сакаше да даде изјава пред насобраните фанови, тој продре низ боксот на Мерцедес и дојде на местото каде ги паркираат болидите, за потоа да го направи најмоментот на оваа трка.

Тој дојде до болидот на Хамилтон, и бројчето кое стоеше над неговиот болид #1, го одзема и го стави на местото каде стоеше болидот на Ферари, таа реакција наиде на аплаузи но и дел од нив упатија свирежи кон гневиот возач на Ферари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Ферари ја губат довербата со Фетел – екс механичарот удри по Германецот

ВИДЕО: Ф1 палавковци: Незгодно за Сајнц – Рикиардо со крајно прецизен удар на болното место

ВИДЕО: По инцидентот меѓу Фетел и Верстапен – нај-моментот го има еден механичар!

Хамилтон ја одбрани Британија, дојде на 11 победи од Шумахер

Во Ферари очекувано незадоволни од Фетел: Не сме задоволни, можеше подобро!

Тод: Веќе ништо не е исто со Михаел Шумахер!

Леклер најавува дека ќе биде уште поагресивен на трките

Ма каков Хамилтон, Ред Бул го има најдобриот возач во моментов

(ВИДЕО) Страшен пад на возачот на Дукати: Петручи при 160 на час изгуби контрола