Ферари му испрати интересна порака на Хамилтон за новата сезона

Пред некој ден возачот на Ферари, Себастијан Фетел, порача дека неговиот тим можеби конечно ги има „состојките“ со кои конечно ќе го победат Мерцедес, а сега момците од Маранело како да му испраќаат порака на Луис Хамилтон.

Британскиот возач кој минатата сезона во Ф1 се круниса по петти пат како владетел во овој авто-мото спорт, а денеска доби интересна порака од Ферари.

Тоа е веројатно на шега, но ако е евентуално некоја скриена порака, можеби Ферари сака да каже меѓу редови дека црвениот болид во новата сезона ќе биде недопирлив за конкуренцијата.

„Без допири и ѕиркање внатре Луис“, стои на официјалниот профил на Ферари во Ф1, како порака можеби меѓу редови за Луис Хамилтон.

No peeping in 2019, Lewis… 🧐#ForzaFerrari

Gepostet von Scuderia Ferrari am Mittwoch, 23. Januar 2019

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Моќен изглед: Ферари го претстави болидот за новата сезона!

„Протекоа“ големи вести за Шумахер: Со приватен хеликоптер пренесен во вилата на Мајорка

Хорнер му даде јасно предупредување на Фетел за новиот колега Леклер

(ФОТО) Во пресрет на новата сезона – Формула 1 го доби еден од најубавите болиди во историјата на спортот

Мик Шумахер сподели интересна анегдота со неговиот татко – разговор кој се уште го памети

Нова заблуда или реално очекување – Фетел тврди дека Ферари сега ги има „состојките“ да го добие Мерцедес

Победите на Дакар 2019 заминаа кај Ал-Атијах, Прајс и Николаев

Ферари го победи Мерцедес надвор од патеките – Мик Шумахер дел од нивната возачка академија!

(ВИДЕО) Драма на Релито Дакар – Русин со камион прегази човек во среде пустина