Феникс го ослободи најдобриот играч

По само шест одиграни кола, американскиот интернационалец си замина од Феникс и од македонското првенство.

Негов нов клуб е прволигашот од Унгарија, Атомерому кој ја плати откупната клаузула и ги доби правата на 25-годишниот кошаркар.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.