Фени сигурен кај Вардар, Кожув и Работнички рутински против Пелистер и Куманово

Вечерва на програмата од домашното кошаркарско првенство имаше три натпревари, во кои подобар ефект имаа домаќините.

Вардар на домашен терен беше поразен од Фени Индустри со 70:80, додека Кожув и Работнички беа сигурни на домашен терен против екипите на Пелистер и Куманово.

Кожув очекувано славеше против битолската екипа со 73:68, додека во „центар“ Работнички исто така запиша очекувана победа против гостите од Куманово со 88:79.

Костов и Мираковски беа вечерва предводници на „центарци“ против Куманово со по 19 поени, а овој меч беше како загревање пред претстојната пресметка во Купот на Македонија, мечеви кои ќе се играат во Гевгелија следниот викенд.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Комичниот тајм-аут на Звезда: Коуч, ако стават некој висок на терен…

Човиќ, првиот човек на Ц.Звезда „плаче“ по поразот од Партизан: Како да честитам за нешто што е украдено

Скандал во Ниш: Партизан слави титула, Звездашите одбија да ги примат медалите

(ВИДЕО) Спектакл на Ол стар викендот: Диало го прескокна Шек и победи во забивање

Осман за македонското знаме: Сакав да искажам благодарност и љубов

(ВИДЕО) Блесна македонското знаме на „Ол-старот“ – Осман гордо го носеше

(ФОТО) Секоја чест – Охриѓанецот Чеди Осман на „Ол-старот“ на НБА ќе настапи со македонско знаме

Чудесниот Дончиќ во последен момент сепак ќе се најде на Ол-Стар!?

Давитков го соопшти списокот за одлучувачкиот меч против Романија