Федерер: Ќе ми недостасува Надал

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер изјави дека ќе му недостига Рафаел Надал на овогодинешниот Ролан Гарос.

„Кралот на земјата“ и најкорисниот играч во историјата на Ролан Гарос, Рафаел Надал оваа сезона нема да игра на Отвореното првенство на Франција.

Ова го коментираше и Роџер Федерер на Твитер.

„Да, ќе ми недостига да го гледам како игра. Ролан Гарос + Рафаел Надал = еден од најголемите рекорди во историјата на спортот“, изјави Федерер.

Организаторите на Ролан Гарос се надоврза подолу:

„Ќе ни недостигате и двајцата“