Фановите на Манчестер Јунајтед ја избришаа „11-та“ на Марсијал

Навивачите на Манчестер Јунајтед бараат од клубот да му ја додели деветката на дресот на Ентони Марсијал, откако ќе биде продаден ова лето Ромелу Лукау.

За белгискиот напаѓач се шпекулира дека е пред трансфер во Интер, вреден 62 милиони евра, а деветката да му биде доделена на Марсијал.

Марсијал откако се пресели од Монако во Манчестер, на почетокот ја задолжи деветката, но потоа таа му беше доделена на Лукаку при неговото доаѓање во 2016 година.

„Црвените ѓаволи“ знаат дека Марсијал го има потенцијалот да го носи бројчето 9, па затоа и не ја кријат својата желба за тоа.