Фановите на Манчестер Јунајтед ја избришаа „11-та“ на Марсијал

Навивачите на Манчестер Јунајтед бараат од клубот да му ја додели деветката на дресот на Ентони Марсијал, откако ќе биде продаден ова лето Ромелу Лукау.

За белгискиот напаѓач се шпекулира дека е пред трансфер во Интер, вреден 62 милиони евра, а деветката да му биде доделена на Марсијал.

Марсијал откако се пресели од Монако во Манчестер, на почетокот ја задолжи деветката, но потоа таа му беше доделена на Лукаку при неговото доаѓање во 2016 година.

„Црвените ѓаволи“ знаат дека Марсијал го има потенцијалот да го носи бројчето 9, па затоа и не ја кријат својата желба за тоа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се е јасно: Кутињо со својот последен потег потврди дека си заминува од Барселона

ПСЖ си донесе ново засилување – од Борусија Дортмунд

Шкендија шокирана и елиминирана во 91 минута во Скопје: Номе Калју во следната фаза

Агентот на Бејл се огласи за можниот трансфер или позајмица

ВИДЕО: Игуаин и Роналдо на тренинзите, како желка и зајак

Мурињо се шегува со Конмебол: И Роналдо може пред Меси да ја освои Копа Америка

Има и такви фудбалери: Ја одби Барселона за да остане во Манчестер Јунајтед

Екс фудбалерот на Арсенал: Не знаев што правам при трансферот во Барселона

Во Тотенхем, Покетино го претстави Покетино!