Европскиот првак Георгиевски во полуфинале на МИ

Македонскиот претставник во таеквондо во категоријата до 80 килограми Дејан Георгиевски успеа да се пласира во полуфиналето на Медитеранските игри во Тарагона, откако постигна две победи. Во првото коло го победи Ахраф Мути од Мароко со 24:13 на поени, а потоа по голема борба во четвртфиналето го совлада Словенецот Иван Конрад Трајкович. Во регуларниот дел борбата заврши 28:28 и потоа со „златен поен“ Георгиевски стигна до нова борба и шанса за медал.

Во полуфиналето попладнево нашиот претставник за противник ќе го има Јоан Мино од Франција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Таткото на Хабиб случајно го откри договорот: Ѕвездата на УФЦ ќе биде жестоко казнета!

ВИДЕО: УФЦ не памети по крвава борба – ВОЗНЕМИРУВАЧКИ сцени

Не е шега: Нурмагомедов ќе се бори со Мејведер, се знае и терминот

Пред еден месец сите го сакаа Нурмагомедов, денеска сите го мразат

(ВИДЕО) ШОК: Шампионот во тешка ситуација по нокаутот – докторите се борат за неговиот живот

(ФОТО) Изразот на лицето на Вајлдер кога Фјури стана по вториот нокдаун е хит на социјалните мрежи

Шоу, драма, нокдауни и на крајот уште едно разочарување во тешкашкиот судир на годината

Сопругата на поранешниот играч на Црвена Звезда донираше пари за Партизан

Првиот човек на УФЦ ги откри плановите за Конор и Хабиб: Што е следно за Ирецот и Дагестанецот?