Еуро Никел со +30 ја заврши Суперлигата

Поранешниот шампион оствари убедлив триумф во последното коло од основниот дел на сезоната и со серија од три победи ќе го дочека почетокот на плејофот.

Еуро Никел го победи Феникс за зголемување на оптимизмот пред полуфиналната серија со Пелистер.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.