ЕП 2024: На 13 меча веќе има четири автогола!

На досегашните 13 одиграни меча на Евро 2024 веќе беа постигнати дури 4 автоголa. Во натпреварот од второто коло од групната фаза меѓу Хрватска и Албанија (2:2), албанскиот играч за врска Клаус Ѓасула во 76. минута го погоди сопствениот гол.

Претходно автоголови постигнаа Антонио Ридигер (Германија), Максимилијан Вебер (Австрија) и Робин Гранац (Чешка).

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО