Елмас и соиграчите вечерва во специјални дресови во чест на Марадона

Фудбалерите на Наполи на вечерашниот меч против Рома ќе играат во специјални дресови во чест на Диего Армандо Марадона.

Тимот од Неапол каде легендарниот Аргентинец остави неизбришлива трага тагува по Сиего, а пред натпреварот му е оддадена почит.

Поради него вечерва ќе настапат и во специјални сино-бели дресови кои потсетуваат на дресот на Аргентина.