Ејасу Ворку – осми играч со трипл-дабл во Македонија, прв против МЗТ Скопје

Кошаркарот на Гостивар, Ејасу Ворку го одбележа дербито на осмото коло меѓу неговиот тим и МЗТ Скопје, со тоа што оствари трипл-дабл.

Со тоа, тој влезе во одбраното друштво во кое досега беа уште седум кошаркари, сите Македонци.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.