ЕХФ со поздрав за најголемите: ВАРДАР, добредојде во Келн!

Вардар го очекува уште еден бурен период во Фајнал фор натпреварите, „црвено-црните“ и сезонава обезбедија пласман меѓу најдобрите 4 екипи.

На први и втори јуни во Ланксас арена повторно ќе се натпреварува македонски претставник, помеѓу великаните, Барселона, Веспрем и Кјелце.

Полуфиналето Вардар го игра против силната Барселона, тимот кој во 2017 година го елиминиравме токму во полуфиналето и си го трасираа патот кон финале и прва европска титула.

На помалку од месец дена до главниот настан, ЕХФ со посебно видео ги поздрави сите учесници во завршницата, меѓу кои и Вардар.

Најавата за Ф4 и добредојде-то за ВАРДАР проследете го ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Блеснаа новите дресови на Вардар пред патувањето во Келн

Дибиров го објаснува моментот на вистината кога им соопштил Самсоненко ДЕКА Е КРАЈ!

Квалификацискиот меч против Грција и официјално нема да се игра во Скопје

Доминација: Вардар е старо-нов шампион на Македонија

БОМБА: Еден од најбогатите Македонци ќе биде нов газда на Вардар.

Пред Вардар е прекрасна шанса: Утре може да биде голем ден за „црвено-црните“

Тешко ќе биде против Барселона – но на помош им доаѓа големо засилување на „црвено-црните“

(ВИДЕО) Кога е најтешко, ова е најмалку што може да се направи: Вардаре, не те оставаме!

Парондо сликовито ја објасни (не)идеалната ситуација во клубот оваа сезона