ЕХФ направи промена на саатницата за мечот на Вардар кај Порто

ЕХФ со соработка со домаќинот на натпреварот, екипата на Порто направи измена на саатницата на одигрувањето на натпреварот со Вардар.

Средбата ќе се одигра на 22 февруари 2020 година во Португалија, а новата саатница на играњето на овој меч е закажан за 16 часот.

Тоа е меч од 13 коло во Б групата од ЕХФ лигата на шампионите. На првиот натпревар одигран во Скопје победи Вардар со 32-27.